Çempionlar Liqasının təqvimi açıqlanıb – TAM SİYAHI

  • 2019-08-30 11:53:18
  • |
  • İdman /

Çempionlar Liqasının təqvimi açıqlanıb – TAM SİYAHI

Çempionlar Liqasında qrup mərhələnin təqvimi açıqlanıb.

UEFA qitəni ən nüfuzlu klub turnirinin oyunlarının vaxtını müəyyənləşdirib.

8 qrupda mübarizə aparacaq 32 komanda sentyabrın 17-də yarışa start verəcək. 6 tur ərzində 96 matç keçiriləcək. Qrup oyunları dekabrın 11-də yekunlaşacaq.

Qeyd edək ki, mövsümün final oyunu mayın 30-da Türkiyənin İstanbul şəhərində baş tutacaq.

Çempionlar Liqası
Qrup mərhələsi

I tur
17 sentyabr, çərşənbə axşamı

E: Napoli – Liverpul, Zalsburq – Genk
F: İnter – Slaviya (18:55), Borussiya D – Barselona
G: Lion – Zenit (18:55), Benfika – Leypsiq
H: Çelsi – Valensiya, Ayaks – Lill

18 sentyabr, çərşənbə

A: Brügge – Qalatasaray (18:55), PSJ – Real
B: Olimpiakos – Tottenhem (18:55), Bavariya – Srvena Zvezda
C: Şaxtyor – Mançester Siti, Dinamo Z – Atalanta
D: Atletiko – Yuventus, Bayer – Lokomotiv

II tur
1 oktyabr, çərşənbə axşamı

A: Real – Brügge (18:55), Qalatasaray – PSJ
B: Tottenhem – Bavariya, Srvena Zvezda – Olimpiakos
C: Atalanta – Şaxtyor (18:55), Mançester Siti – Dinamo Z
D: Yuventus – Bayer, Lokomotiv – Atletiko

2 oktyabr, çərşənbə

E: Genk – Napoli (18:55), Liverpul – Zalsburq
F: Slaviya – Borussiya D (18:55), Barselona – İnter
G: Zenit – Benfika, Leypsiq – Lion
H: Valensiya – Ayaks, Lill – Çelsi

III tur
22 oktyabr, çərşənbə axşamı

A: Brügge – PSJ, Qalatasaray – Real
B: Tottenhem – Srvena Zvezda, Olimpiakos – Bavariya
C: Şaxtyor – Dinamo Z (18:55), Mançester Siti – Atalanta
D: Atletiko – Bayer (18:55), Yuventus – Lokomotiv

23 oktyabr, çərşənbə

E: Zalsburq – Napoli, Genk – Liverpul
F: İnter – Borussiya D, Slaviya – Barselona
G: Leyptsiq – Zenit (18:55), Benfika – Lion
H: Ayaks – Çelsi (18:55), Lill – Valensiya

IV tur
5 noyabr, çərşənbə axşamı

E: Liverpul – Genk, Napoli – Zalsburq
F: Barselona – Slaviya (18:55), Borussiya D – İnter
G: Zenit – Leypsiq (18:55), Lion – Benfika
H: Çelsi – Ayaks, Valensiya – Lill

6 noyabr, çərşənbə

A: PSJ – Brügge, Real – Qalatasaray
B: Bavariya – Olimpiakos (18:55), Srvena Zvezda – Tottenhem
C: Dinamo Z – Şaxtyor, Atalanta – Mançester Siti
D: Lokomotiv – Yuventus (18:55), Bayer – Atletiko

V tur
26 noyabr, çərşənbə axşamı

A: Qalatasaray – Brügge (18:55), Real – PSJ
B: Tottenhem – Olimpiakos, Srvena Zvezda – Bavariya
C: Mançester Siti – Şaxtyor, Atalanta – Dinamo Z
D: Lokomotiv – Bayer (18:55), Yuventus – Atletiko

27 noyabr, çərşənbə

E: Liverpul – Napoli, Genk – Zalsburq
F: Barselona – Borussiya D, Slaviya – İnter
G: Zenit – Lion (18:55), Leypsiq – Benfika
H: Valensiya – Çelsi (18:55), Lill – Ayaks

VI tur
10 dekabr, çərşənbə axşam
ı

E: Napoli – Genk (18:55), Zalsburq – Liverpul (18:55)
F: Borussiya D – Slaviya, İnter – Barselona
G: Benfika – Zenit, Lion – Leypsiq
H: Çelsi – Lill, Ayaks – Valensiya

11 dekabr, çərşənbə

A: PSJ – Qalatasaray, Brügge – Real
B: Bavariya – Tottenhem, Olimpiakos – Srvena Zvezda
C: Şaxtyor – Atalanta (18:55), Dinamo Z – Mançester Siti (18:55)
D: Atletiko – Lokomotiv, Bayer – Yuventus

Qeyd: qrup mərhələsinin bəzi oyunları Mərkəzi Avropa vaxtı ilə 18:55-də, digər matçları 21:00-da başlayacaq.

1/8 final

Püşkatma: 16 dekabr

İlk oyunlar: 18/19 və 25/26 fevral

Cavab oyunları: 10/11 və 17/18 mart

1/4 final

Püşkatma: 20 mart

İlk oyunlar: 7/8 aprel

Cavab oyunları: 14/15 aprel

Yarımfinal

Püşkatma: 20 mart
İlk oyunlar: 28/29 aprel
Cavab oyunları: 5/6 may

Final

30 may

İstanbul. Atatürk Olimpiya Stadionu

Loading...
Xəbərlərin arxivinə buradan baxa bilərsiniz



QALEREYA